Un, su ve süt ilk etapta ihtiyacımız olan ürünlerdir. Bu 3’lüyü çırparak uzun bir süre karıştırıyoruz ve uygun kıvamı elde ettiğimizi düşündüğümüz an yumurta ve tuz ilavesi yapıyoruz. Tuz miktarını sizler belirleyeceksiniz ancak diğer yazılarımda da belirttiğim gibi özle restoranlar kreplerde çok fazla tuz kullanmaz ve yumurtayı daha sade halde sunarlar. Uygun ve akıcı kıvamı sağladıktan sonra işimiz burası ile bitiyor ve diğer bir bölüme geçiyoruz. 1 ya da 2 çay kaşığı margarini tavada güzel bir şekilde eritiyoruz ve tavanın yeteri kadar ısınması ile birlikte elde ettiğimiz karşımın tamamını burada birleştiriyoruz. Malzemelerin en iyi şekilde dağılmasına dikkat edin yoksa krep topak topak olur ve göz zevkinizi bozacak bir şekilde karşınıza çıkar.

Krepin en önemli noktası görsel sunumdur bu yüzden hazırlama aşamasında biraz daha dikkatli davranmanız gerekir ve bu aşamada malzemeleri en iyi şekilde eşit miktarlarda tavaya yaymanız gerekiyor. Daha güzel krepler için krep tavalarını tercih edebilirsiniz çünkü bu tavaların zemini krepler için daha uygun oluyor bunun yanı sıra yalnızca krepler için özle olarak üretiliyorlar. Krepinizin iki tarafının da eşit şekilde pişmesi gerekiyor ve bunu en iyi şekilde gözlemlemek için o çok meşhur havaya atma sahnesi ile karşılaşıyorsunuz. Krepteki hafif yanık belirtileri krepinizin olduğunu işaret eder çünkü sürekli çevirdiğiniz için krep kolay kolay yanmaz ve bu siyahlıklar daha lezzetli olmasını sağlar.

Krep yapımında olabildiğince az miktarda tuz kullanmaya çalışın çünkü bu yumurtanın tadını alacak ve güzel bir sunum olmayacaktır. Krepinizi hazırladıktan sonra farklı şekillerde sunum yapabilirsiniz ve bu sunum için diğer bloglarımız da sizlere fikir verecektir ancak benim size tavsiyem kreplerinizi kanepeler halinde sunmanız olacaktır. Görsel olarak çok şık bir görüntüye sahiptir ve bunun yanı sıra daha küçük parçalar gözünüzü de doyuracaktır. Kürdan kullanarak kare kare dilimlediğiniz ya da katladığınız kreplere kürdan batırıyorsunuz ve geniş bir tabakta özel sunum yapabiliyorsunuz. Krep sunumlarında kendi sunum şekillerinizi belirleyerek de fark yaratabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Email adresiniz gizli kalacaktır. Zorunlu alanlar şu işaretle bildirilmiştir: *