Daha önceki konumuzda siz değerli ziyaretçilerimize krep için malzemeler vermiştik, şimdi ise krep nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Kahvaltının vazgeçilmezlerinden olan krep özellikle çabuk hazırlanması ve kısa sürede sunulması ile birçok annenin tercihleri arasında yer alıyor. Servise yetişmesi gereken çocuğunuz için kısa sürede kolayca hazırlayabilir ve bu protein deposunu kahvaltılık olarak sunabilirsiniz.

Krep Nasıl Yapılır, Krep Yapımı?

Un, süt ve suyu aynı kapta biraz sabırlı bir şekilde karıştırmaya başlayın ve bir süre sonra kıvamı uygun bulduğunuzda yumurta ve tuzu ekleyin. Tuz miktarını malzeme miktarına göre ayarlayabilirsiniz ancak krepin çok tuzlu olması hiçbir zaman tavsiye edilmez. Yumurta ve tuzun eklenmesi ile birlikte uygun kıvama ulaştığınızı düşündüğünüzde, diğer bir tarafta margarini kızartmaya başlayın. Tavanın ve margarinin iyice ısındığını ve kızardığını gördükten sonra tüm malzemeleri biraya alın ve kızartmaya başlayın. Tavaya atıp birlikte kızartma işleminde en önemli noktalardan bir tanesi malzemelerin aynı oranda tavaya dağılmasıdır. Güzel bir krep hazırlamak için yayma işlemini düzgün yapmanız gerekiyor. Bu dakikadan sonra krepinizin hazırlanması için çok az bir süre kalmıştır ancak kısık ateşte pişirmeniz ve biraz daha sabretmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Krep malzemesinin kıvamı çok önemlidir bu yüzden kek hamurundan daha akıcı bir hale gelmeden tavaya almamanız gerekiyor.

Kısık ateşte iki tarafı da en iyi şekilde kızartın ve bunu da siyah noktalardan anlayabilirsiniz. Krep kolay kolay yanmaz çünkü sürekli olarak çevirmeniz gerekiyor ve başında durduğunuz takdirde kusursuz bir krep hazırlayabilirsiniz. Hazırlanışı bakımından çok kolay görünen krep yazımızın başında da belirttiğimiz gibi özellikle kahvaltılarda çok fazla tüketilir ve geç uyanan annelerin de en büyük yardımcısıdır. Kısa sürede hazırlanır ve çocukların çok hoşuna gider bu da biraz olsun annelerin işine gelir. İçerisinde yumurta ve süt bulundurduğu için çok az miktarda tüketilse bile günlük protein ihtiyacına inanılmaz şekilde katkıda bulunur bu yüzden en azından 1 öğünde krep tüketilmesi de uzmanlar tarafından tavsiye edilir ve özellikle gelişim çağındaki çocuklar için büyük bir öneme sahiptir.

Bir Yorum Yazın

Email adresiniz gizli kalacaktır. Zorunlu alanlar şu işaretle bildirilmiştir: *